Hyppää sisältöön

YHTEYSTIEDOT

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme palvelee sekä kotitalouksia, että yritysasiakkaita arkisin klo 8.00–16.00 numerossa 029 300 0400. Puhelun hinta 8,35 snt + 22,32 snt/min.

Paikallisen asiakaspalvelun tavoitat Satakunnassa numerosta 02 631 6100 ja Kanta-Hämeessä numerosta 019 722 988.

Kiireellisissä päivystystöissä palvelemme arkisin klo 16.00–8.00 sekä viikonloppuisin ja pyhäpäivinä vuorokauden ympäri numerossa 02 650 3011 (koko Suomi).

Lajittelukeskukset kuluttaja- ja yritysasiakkaille

Pori
Kokemäki
Rauma
Hyvinkää
Akaa

Palvelumyynti yrityksille

Niina Silakoski
Myyntipäällikkö
050 431 7237
niina.silakoski@veikkolehti.fi

Jani Seisalo
Palveluteknikko
044 781 8353
jani.seisalo@veikkolehti.fi

Robin Leppänen
Myynti-insinööri
044 781 8414
robin.leppanen@veikkolehti.fi

Ari Lassila
Myynti-insinööri / Kanta-Häme
044 781 8385
ari.lassila@veikkolehti.fi

Eeva Vaajasalmi
Avainasiakaspäällikkö
044 597 0003
eeva.vaajasalmi@veikkolehti.fi

Vaarallisen jätteen palvelut

Ville Laaksonen
Tuotepäällikkö / Turvallisuusneuvontajapalvelut (TNA)
044 781 8462
ville.laaksonen@veikkolehti.fi

Niina Silakoski
Myyntipäällikkö / Turvallisuusneuvontajapalvelut (TNA)
050 431 7237
niina.silakoski@veikkolehti.fi

Puhdistus- ja lokapalvelut

Jussi Tarri
Liiketoimintapäällikkö
040 059 8869
jussi.tarri@veikkolehti.fi

Jukka Virtaniemi
Työnjohtaja
044 781 8326
jukka.virtaniemi@veikkolehti.fi

Viestintä ja markkinointi

Niina Valli
niina.valli@veikkolehti.fi

Laskutus

Lähetämme laskuja sähköisesti sekä perinteisesti paperisena.

Tiesitkö, että sähköisesti toimitettava lasku säästää luonnonvaroja ja pienentää CO2-jalanjälkeä. Kannustammekin asiakkaitamme toimimaan ympäristömyönteisesti myös laskutusasioissa.

1.3.2021 alkaen veloitamme paperilaskun lähettämisestä 2,48 € (sis. alv 24 %). Laskutuspalvelumaksu koostuu käsittely- ja lähetyskustannuksista. Sähköisestä laskusta emme peri laskutuspalvelumaksua.

KULUTTAJA-ASIAKKAANA VOIT VALITA E-LASKUN TAI SÄHKÖPOSTILASKUN

E-laskun saat kätevästi käyttöösi verkkopankissasi. Palvelun käyttöönoton yhteydessä voit valita, haluatko itse hyväksyä laskun vai haluatko, että lasku veloitetaan tililtäsi automaattisesti. Lisätietoja e-laskusta saat omalta pankiltasi.

Sähköpostilaskun saat käyttöösi ilmoittamalla meille sähköpostiosoitteesi asiointilomakkeen kautta tai lähettämällä meille sähköpostia veikkolehti@veikkolehti.fi.

YRITYSASIAKKAIDEN LASKUTUS

Yritysasiakkaana suosittelemme verkkolaskua, mutta myös e-lasku, sähköpostilasku ja paperilasku ovat mahdollisia.

1.3.2021 alkaen veloitamme paperilaskun lähettämisestä 2,48 € (sis. alv 24 %). Laskutuspalvelumaksu koostuu käsittely- ja lähetyskustannuksista.

Verkkolaskutus
Nimi: Veikko Lehti Oy
Y-tunnus: 1460563-3
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)
Verkkolaskuosoite: 003714605633
OVT-tunnus: 003714605633

Sähköpostilaskut
VeikkoLehtiOy.FI.P.111144-2@docinbound.com

Paperilaskut
Veikko Lehti Oy
PL 91011
00021 LASKUTUS

Search